Arccal Ljubljana felé I.
- 2012.04.12. 20:45
- FehervárAV19
Bár ezekben a napokban a Székesfehérváron zajló ifjúsági világbajnokságra koncentrálunk, azért gondolataink már a ljubljanai divízió 1-es jégkorong vb körül kavarognak. A tét nem kicsi – a feladat minden eddiginél nehezebb.
Azt nem lehet mondani, hogy lazsálnának a fiúk és lazsálna a szakmai stáb.
Mindössze egy nap telt el az OB I-es döntő után, s Kevin Primeau, a magyar jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya már kis is hirdette bő keretét a ljubljanai világbajnokságra.
Hokisaink tehát ismét nekirugaszkodnak, hogy megismételjék a 2008-as szapporói csodát, amikor bekerültek a világ legjobb 16 csapata közé az A-csoportba.
Annyi bizonyos: az átszervezés miatt idén sokkal nehezebb dolguk lesz Ladányiéknak, akiket tavaly, s 2010-ben is csak egy hajszál választott el az újabb bravúrtól – ám ezúttal nem csak egy komoly ellenféllel kell megbirkóznia nemzeti csapatunknak…
A legfontosabb – ami az esélyeket teljesen átrendezte -, hogy az IIHF (nemzetközi szövetség) átszervezte a divízió 1-es világbajnokság lebonyolítási rendszerét. Ennek lényege, hogy a két, egymással párhuzamos csoportot alá-, s fölérendeltség váltotta fel - ami nem kedvez nekünk. A csoportunkban két olyan rivális is található - Ausztria és Szlovénia -, amely 2011-ben még a legjobbak között szerepelt, ám búcsúzott az A-csoportból, hogy aztán idén, hozzánk hasonlóan megpróbáljon nyomban visszajutni. (Az eddigi egy komoly ellenfél helyett így már kettőt kaptunk, így a végén még a dobogónak is örülhetünk.)
És még csak abban sem reménykedhettünk, hogy esélyeinket ez újabb hazai rendezéssel növeljük, hiszen a szabály egyértelműen fogalmaz: adott ország két egymást követő évben nem rendezhet világbajnokságot.
Márpedig tavaly Magyarország adott otthont a vb-nek – s valódi hokiláz tombolt idehaza egy héten át.
A mérkőzéseket a helyszínen 50-60 ezren követték figyelemmel, míg a találkozókat közvetítő Sport TV-n az olaszok elleni drámai döntő – ahol horrorisztikus izgalmak után, a hosszabbításban maradtunk alul - nézőcsúcsot hozott: félmillióan izgultak a képernyők előtt, ami minden idők legnézettebb jégkorong-mérkőzése a csatornán.
A magyar korongosok népszerűsége Szapporót követően a tetőfokára hágott, s ezen mit sem változtatott, hogy 2010-ben a szlovének ellen simán kikaptunk 4-1-re Ljubljanában a mindent eldöntő ütközetben, ahogy tavaly az olaszokkal szembeni döntőt is elveszítettük.
A hokisok az ország kedvenceivé váltak, már csak azért is, mert a többség közel másfél évtizede (!) együtt játszik a válogatottban, márpedig ennyi idő alatt több nagyszerű élménnyel gazdagították a közönséget. Emlékezzünk csak: 2001-ben legyőztük az addig verhetetlen hitt franciákat, 2002-ben a norvégokat, majd a szlovákokat, a svédeket és a finneket. 2008-ban végigvertük a mezőnyt, feljutottunk az A-csoportba, 2009-ben többek között Kanadával is tétmeccset játszhattunk. Tavaly szintén meneteltünk – elég csak a spanyolok elleni 13-1-re gondolni, akikkel szemben az olaszok csak vergődtek -, majd a legvégén jött a Hitchcock által is megirigyelt thriller, a hosszabbításos vereség, ami után szurkoló és játékos egyaránt könnyezett.
(A jégkorong-világbajnokság előzményeiről, az eddigi eredményeinkről, riválisainkról és a magyar hoki emblematikus figuráinak véleményéről folyamatosan olvashatnak honlapunkon az elkövetkezendőkben.)
AG
folytatjuk)
(A jégkorong-világbajnokság előzményeiről, az eddigi eredményeinkről, riválisainkról és a magyar hoki emblematikus figuráinak véleményéről folyamatosan olvashatnak honlapunkon az elkövetkezendőkben.)
AG
folytatjuk)