Visszavágott az UTE

• 2022.10.12. 10:57
  • Fehérvárav19

Az Erste Liga keddi játéknapján a FEHA19 felnőtt együttese az Újpest vendégeként lépett jégre.

A két gárda október elején találkozott egymással utoljára, akkor Fehérváron csaptak össze a felek. Azon a mérkőzésen a FEHA19 fiataljai meglepetésre, végig vezetve győztek le egy kiélezett összecsapáson a lila-fehéreket 3-2-re.

A keddi mérkőzés előtt a visszavágás vágya tüzelhette a hazaiakat. Ennek ellenére Csollák távoli kísérlete volt az első említésre méltó esemény kedden, majd a túloldalon egy villámgyors akciót követően Kovács Alex lövését védte Márkus. Pörögtek a csapatok, két és fél perc után Ambrus Csongor is helyzetbe került, Sági védett. Később emberelőnyben támadhattak a Fejér megyeiek, de Mingazov és Csollák sem járt sikerrel, a kiegészülést követően Just nagy helyzeténél védett az exújpesti Márkus. Öt az öt ellen nyomott az UTE, Henttonen ziccerénél ismét nagyot kellett fognia a fehérvári portásnak. A harmad derekán a hazaiak fölénye góllá érett, emberelőnyben Kiss Patrik bombája akadt be, 1-0. A folytatásban sem változott a játék kép, a vendégek részéről Ambrus lövése hordozott magában veszélyt.

A második játékrészben bátran kezdett a FEHA19, Zezelj került nagy helyzetbe, de Sági résen volt. Majd Nemes kiállítása után fórban támadhatott a Fehérvár, de hiába szorult be az Újpest, egyenlíteni nem sikerült, ahogy később Keceli-Mészáros helyzete is kimaradt. A túloldalon egy elszórt korongra Shirley csapott le, de Márkus szerencsére figyelt. Egyenlő létszámnál a harmad közepén a hazaiak kettőre növelték az előnyüket, Kovács Alex értékesített egy kipattanót, 2-0.  Ment előre Anatoli Bogdanov együttese becsülettel, de újabb gólt a fővárosiak szereztek, Kiss Patrik volt eredményes, 3-0. Nem adták fel a kék-fehérek, Mayer került ziccerbe, de Sági hárítani tudott.

Az utolsó játékrész sem kezdődött jól a vendégek szemszögéből, Just vette be Márkus kapuját közelről, 4-0. Kicsit hitehagyottá vált a fehérváriak játéka, a második harmadbeli lendület eltűnt, a feszültség viszont nőtt a jégen, a játékosok egyre többet foglalkoztak egymással is egy-egy sípszó után. 13 perccel a vége előtt büntetőhöz jutott az Újpest, a végrehajtó Henttonen volt, 5-0. A harmad derekán megtört a jég, szépített a FEHA19, Rétfalvi kotort be egy kipattanót, 5-1. Nem sokkal később emberelőnyben Fekete Alex  állította be a végeredményt, és bár a bírók megvideózták az esetet, a gólt megadták 5-2.

Anatoli Bogdanov értékelése a találkozó után: "Ha úgy játszottunk volna az egész meccsen, mint az első tíz percben, akkor megnyertük volna a mérkőzést. Utána viszont nem mi akartunk jobban a győzelmet, de persze ez nem vesz el semmit az UTE érdemeiből. Az utolsó harmadban a hazai csapat visszavett, betaláltunk kétszer, de a három pont sorsa nem volt kérdéses."

A FEHA19 csapata legközelebb szombaton lép jégre, akkor a DAB lesz a fehérváriak ellenfele.

Fotók: UTE Hockey