U21-es magyar bajnok a FEHA19!

• 2023.03.30. 10:27
  • Fehérvárav19

A FEHA19 U21-es együttese egy kiélezett párharcban, a hatodik találkozón bebiztosította az aranyérmet a korosztályos magyar bajnokságban.

Vaszjunyin Artyom U21-es együttese a rájátszásra kapott kis erősítést fentről, hiszen a FEHA19 Erste Ligás csapata búcsúzott a rájátszásban a BJAHC ellen. A negyeddöntős akadályt simán vették is a kék-fehérek, a Dunaújváros kiejtése nem igazán okozott nehéz feladatot (8-2, 6-2). Az elődöntőben a BJA korosztályos gárdája sem tudott meccset nyerni, így következett a DVTK elleni párharc az aranyéremért. A négy győzelemig tartó fináléban 3-1-re is vezetett e FEHA19, de a miskolciak innen még tudtak szépíteni, ám kedden hazai jégen lezárt a nyitott kérdéseket a Fehérvár, és 3-2-re nyert.

„Az utolsó meccsen kicsit idegesen kezdtünk az első harmadban, de szerintem a második játékrésztől kezdve látszódott, hogy melyik a jobb csapat. Az volt a problémánk, hogy sok helyzetünk volt, de ennek ellenére az ellenfélnél veszélyes csatárok játszottak, akik kontrákból eredményesek tudnak lenni. A támadás mellett figyelnünk kellett a védekezésre is, hogy ne adjunk nekik létszámfölényes szituációkat. A második húsz percben 20-3 volt a kapuralövési arány a javunkra, az már mutatta, hogy fárad az ellenfél. Egyre többet próbáltak ők is négy sorral játszani, a két legjobb soruk nem úgy bírta. Erre próbáltunk figyelni, mi is változtattunk az összetételen. Megdolgoztunk a harmadik gólért, jókor jött, pont a negyedik sorunk szerezte, akik végig jól játszottak. Az utolsó perceket pedig uraltuk, időkérésre sem volt lehetősége az ellenfélnek. Okosan, érett, felnőtt hokit mutattunk be a végén – kezdte értékelését Vaszjunyin Artyom. – Nem volt egyszerű ez a párharc. A miskolciaknál a kapus volt a legjobb játékosuk, kiváló teljesítményt nyújtott, de nálunk is jól védett a Gergő. Utóbbinak nehezebb dolga volt, hiszen jóval kevesebbszer kellett hárítania, nem mindig volt játékban. Nagyszerű munkát végzett. Ha nem így véd a DVTK kapusa, lehet könnyebb döntő lett volna."

Az U21-es csapatnak nem volt könnyű dolga, mert bár a rájátszásban kapott az Erste Ligás együttestől játékosokat, a szezon közben néha kevesebb játékossal számolhatott a szakmai stáb. Az alapszakaszban végül második helyen zárt a gárda, ami kiváló alapnak bizonyult a playoffban.

„Jól alakult a felkészülésünk nyáron, a legnagyobb mélypontunk talán a szezon eleje volt, ahol a felfelé és lefelé játszók miatt kevesebben voltunk. Ezután sikerült felállnunk és onnantól kezdve egy stabil teljesítményt nyújtottunk a szezon végéig. Közben is akadt rá példa, hogy kevés hátvédünk volt, vagy csatárnak kellett hátvédet játszania, de belerázódtunk, nem lett gond, végül a második helyen zártunk az alapszakaszban. Mindenki végig bele rakta a munkát, ezért is volt nehéz döntés a rájátszásban a lejátszók mellett ki játsszon és ki nem, volt, aki U18-ban szerepelt."

Ez a bajnoki cím nagyon sokat jelent ennek a korosztálynak, hiszen az elmúlt években mindig ott voltak a kék-fehérek a siker kapujában.

„Hozz kell tenni, hogy az elmúlt három évben mi voltunk az egyetlenegy csapat, amelyik mindig ott volt a döntőben. Stabilan teljesítettünk az elmúlt esztendőkben, kétszer is az utolsó mérkőzésen kaptunk ki, ott minden apróság számított. Idén mindenki érezte, hogy ez most muszáj, hogy meglegyen, egy forgatókönyv van, hogy nyerünk. Az egész csapatot szeretném kiemelni. Az ellenfél tudta, hogy úgy veheti fel a versenyt, ha kicsit káoszt generál, keményebben játszik, kicsit provokál. Mindenkit meg kell dicsérjek, hiszen nem ültünk fel ennek, fegyelmezett maradt a társaság. Érett hoki volt ez így mindenkitől, összeszedettek voltunk."

A mérkőzésről, és a találkozó utáni ünneplésről ITT található több kép.

Fotók: Soós Attila