Szoros vereség az FTC ellen

• 2023.02.06. 10:49
  • Fehérvárav19

A FEHA19 utolsó alapszakaszbeli mérkőzésen Ajkán fogadta az FTC-Telekom együttesét az Erste Ligában.

Telt ház fogadta a csapatokat, a szervezők rengeteg programmal várták az érdeklődőket, a kezdés előtt több mint egy órával is nagy tömeg volt a csarnok előtti téren, ahol rengeteg színes program várta az érdeklődöket.

Az első kapuralövés Dobos nevéhez fűződött, de Földes magabiztosan fogta a kísérletet. Három perc elteltével Márkusnak kellett figyelnie egy fővárosi ziccernél, de a hálóőr megóvta csapatát a kapott góltól. Több lehetősége akadt a fehérvári fiataloknak, Balasits, majd Németh is tesztelte a zöld-fehérek portását, a túloldalon Hrabal puskázott el egy komoly helyzetet. A harmad derekán emberelőnybe került az FTC, a fórban pedig be is találtak a vendégek, Turbucz talált meg elsőként egy lecsorgó korongot és egy gyors mozdulattal a kapuba emelt, 0-1. Szinte rögtön ott lehetett volna a válasz, de Balasits közelről nem tudott betalálni. Ami késik, nem múlik, picivel később Feketének már sikerült egalizálnia, 1-1. A játékrész végén a büntetéseké volt a főszerep, a FEHA19 kettős fórt is kivédekezett Márkus bravúrjainak köszönhetően.

A második harmadot nagy tempóban kezdték a felek, Mesikammen ért bele veszélyesen egy korongba, de Márkus védett majd Kreisz ziccerét fogta a kapus. A rohanás a Fradinak kedvezett jobban , fölénybe kerültek a fővárosiak, de a fehérvári kontrákban is megvolt a veszély. A játékrész közepén emberelőnyben Kestila a kapuvasat találta telibe. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, sőt a harmad utolsó percei egy emberelőnynek is köszönhetően fehérvári lehetőségeket hozott, de a hálók nem rezzentek.

Nem vettek vissza a csapatok a sebességből a harmadik játékrészre sem. Öt perc elteltével megszerezte a vezetést az FTC, szép akció végén Kreisz lőtte be közelről a kapu mögül visszatett korongot, 1-2. Nem rogytak meg a fiatalok, sőt többször is beszorult a Ferencváros. Azonban hiába a több helyzet, és az emberelőnyök, ismét a fővárosiak találtak be, Turbucz zárt le eredményesen egy kontárt másfél perccel a vége előtt, 1-3.

Anatoli Bogdanov: "A kezdésünk nem volt az igazi, de visszajöttünk a mérkőzésbe, sikerült egyenlítenünk is. A második harmad első tíz perce nem volt jó számunkra, nem menedzseltük úgy a korongot, ahogy szerettük volna, de az emberhátárnyoknál jó munkát végeztünk. A harmadik harmadban megvoltak a lehetőségeink, néhol mi voltunk a jobb csapat a jégen, de két hiba eldöntötte a mérkőzést. Ebben a szezonban már sokadik alkalommal veszítjük el a találkozót az utolsó játékrész elején. Gratulálok a Ferencvárosnak."

Fotók: Soós Attila