Szoros csata a címvédő ellen

• 2022.10.29. 15:53
  • Fehérvárav19

Az Erste Liga pénteki játéknapján a FEHA19 felnőtt együttese a Sport Club Csíkszereda gárdáját fogadta. Bár szoros csata zajlott a jégen, Anatoli Bogdanov fiai végül pont nélkül maradtak.

A találkozó legelején benyomta a Fehérvárt a Sport Club, Tóthnak többször is játékba kellett avatkoznia, az első hazai lövésre öt percet kellett várni, Mayer próbálkozását  védte Samankou. Egyre bátrabban játszottak a fiatalok, Rétfalvi előtt adódott nagy helyzet a harmad közepén, de a vendégek kapusa résen volt. A harmad további része kiegyenlített játékot hozott, majd az utolsó percben megszerezték a vezetést a hazaiak, Kóger passza után Mingazov vette be közelről az SC kapuját, 1-0.

A középső harmad elején a Fehérvár birtokolta többet a korongot, ennek ellenére három perc után egyenlített a Csíkszereda. Reisz ugrott ki és értékesítette a ziccert, 1-1. Kivédekezett egy emberhátrányt a FEHA19, majd Keceli szólója maradt ki. A játékrész közepén hazai emberelőny alatt Rokaly Szilárd szerzett korongot, de a ziccert védte Tóth. Egyre jobban átvette az irányítást az erdélyi csapat, két és fél perccel a vége előtt a fölény góllá érett, Kubat távoli lövésébe Skachkov ért bele jól, 1-2.

Az utolsó harmad áthúzódó emberelőnnyel kezdődött, a fórt pedig ki is használta a Fehérvár, Mingazov bombája kötött ki a hálóban, 2-2. Később Skachkov révén ismét előnybe kerültek a vendégek, de nem sokáig, ugyanis 14 perccel a vége előtt Fekete Alex egyenlített, 3-3. A harmad derekén öt a négy ellen ismét magához ragadta az előnyt a Csíkszereda, Rokaly Szilárd talált be közelről, 3-4. A folytatásban mindent megpróbáltak a fehérvári fiatalok, a végén még a kapust is levitte Bogdanov, de egyenlíteni nem sikerült.

Anatoli Bogdanov: „Kicsit megilletődötten kezdtünk, de az első öt perc után a srácok megérkeztek a mérkőzésbe, elkezdtünk jól játszani és kialakítani helyzeteket. Elégedett vagyok a csapattal, ahogyan ma játszott, ahogyan belerakták a kemény munkát a pályán. Közel voltunk az ellenfelünkhöz, a második harmadban sajnos pár hibát vétettünk és a Csíkszerda kétszer betalált. Visszajöttünk ebből a harmadik harmadban, és végén is volt esélyünk az egyenlítésre. Összességében jól néztünk ma ki, elégedett voltam az energiával, amivel játszottunk, sajnos ezért most nem járt pont, pedig szerintem egyre rászolgáltunk volna. A ’show” megy tovább, holnap edzünk, aztán vasárnap egy új esély nyílik.”