Sűrű hétvégén van túl az utánpótlás

• 2023.01.09. 18:27
  • Fehérvárav19

A FEHA19 korosztályos csapatai közül mindegyik jégre lépet az újév elején, az U16-os csapat az Elite Cupon szerepelt Klagenfurtban, az ifik visszatértek az osztrák központú bajnokságba, míg a juniorok felemás mérleggel zárták a hetet.

Az U21-es csapat kétszer lépett jégre a Raktár utcában, szerdán a Vasas érkezett Székesfehérvárra. A fővárosiakat meggyőző fölénnyel, 7-0-ra verte a FEHA19 korosztályos együttese, Kiss Ádám három, míg Csata Sebestyén két góllal vette ki a részét a sikerből, rajtuk kívül még Lőczi és Grin volt eredményes. A hét második találkozóját Miskolcon vívta Vaszjunyin Artyom alakulata, ezt a mérkőzést 5-3-ra nyerte a DVTK együttese. Negyven perc után még 3-3 volt az állás, ám az utolsó húsz percben már csak a hazaiak találtak be. A fehérváriak góljait Jábor, Lunickhin és Lőczi szerezték.

„A Vasas ellen jól kezdtünk gyorsan lőttünk három gólt. Igazából jó meccset játszottunk, a második harmadban a koncentrálás terén kicsit visszavettünk, több pontatlan passzunk is volt. Az utolsó játékrészben újra felpörögtünk, igazából uraltuk az egész mérkőzést végig. Kellett végre egy olyan meccs, ahol sok gólt lövünk, hiszen a góllövés még mindig akadozik. Az egészet nézve elégedettek vagyunk, de a második harmaddal kevésbé, meg kell próbálnunk hatvan percig jól teljesíteni. A miskolci találkozó jó iramú volt, minél több ilyen kell, nagy volt a sebesség. Egy üres kapus góllal kaptunk ki végül 5-3-re, az ellenfél negyedik, vezető gólja rosszkor jött, kicsit a semmiből, jobbak voltunk, több helyzetünk is volt. Egyéni hibákon múlott a győzelem. Két hasonló képességű együttes találkozott, sajnos most így alakult, de a munkával és a sebességgel meg voltunk elégedve. Dolgozunk tovább, még van időnk a rájátszásig” – mondta Vaszjunyin a két bajnokival kapcsolatban.

Az U18-as együttes az European Hockey Games és az ünnepek után visszatért az osztrák központú liga felsőházába, méghozzá két hazai találkozóval. Sajnos Ondrejcik Rastislav fiai pont nélkül zártak. Szombaton a Rend Bull Salzburg nyert 4-2-re Székesfehérváron, a gól nélküli első játékrészt követően mindegyik harmadok 2-1-re nyerték az osztrákok, a fehérváriak találatait Szöllösi és Palla szerezték. Másnap a listavezető Klangenfurt látogatott a Raktár utcába, a találkozót 3-2-re nyerte a KAC, de a kapura lövési mutatóban érezhető volt a vendégek fölénye, 63-szor vették célba Hajdú ketrecét a látogatók. A FEHA19 góljait Paska és Jarossy szerezték.

„A bécsi tornán még karácsony előtt szerepeltünk, fontos tapasztalatokat szereztünk. A nap első mérkőzései mindig jobban sikerültek nekünk. Januárban visszatértünk a bajnokságban. A Salzburg ellen mutatott játékunk tetszett, voltak pillanatok, amikor mi voltunk jobban, aztán voltak olyan periódusok, amikor ők. A srácok számára jó tapasztalat volt, egy gyors ellenféllel játszottunk, így a fiúknak is gyorsabban kellett reagálniuk a szituációkra. A második mérkőzésen 3-2 lett az eredmény, de óriási különbség volt a két csapat között. Beszéltünk a srácokkal a találkozót után, láthattuk, hogy még van hova fejlődnünk. Nagy segítséget kaptunk a kapusunktól, sok lövést kaptunk. A következő fordulóban Klagenfurtba utazunk, addig sokat videózunk majd, kíváncsi leszek a srácok mennyit tudnak fejlődni a következő mérkőzésre” – nyilatkozta a serdülők vezetőedzője.

Az U16-os gárda a rangos Elite Cup mezőnyében a hétvégén Klagenfurtban szerepelt. A serdülők három találkozót vívtak meg, Anrej Brodnik csapata egy győzelemmel és két vereséggel zárt. A fiatalok 4-2-re megverték a Zvolen korosztályos gárdáját, a fehérváriak góljait Méder, Pallós, Kovács és Filipkó szerezték. A forduló másik két találkozóján sajnos nem sikerült a pontszerzés. A hazai csapat, a KAC 9-2-re verte a Fehérvárt, a kék-fehérek góljait az egész tornán jól játszó Méder szerezte. A FEHA19 a Red Bull Salzburg korosztályos együttesével is összecsapott, ennek a mérkőzésnek 9-1-es vége lett, a Fejér megyeiek gólját Szabó szerezte.