Csíkszereda / Vákár Lajos Műjégpálya
MIHAI PAUL, FILIP CRISTIAN, MAGYAR ÁRON
Samankou (Adorján) – Gecse, Láday, Rokaly Sz., Rokaly N., Fodor, Salló, Farkas, Skachkov, Stach, Sofron, O’Connor, Milam, Részegh, Péter B., Becze, Bajko, Papp, Casaneanu, Péter A., Reisz
Belomoev (Horváth) – Mingazov, Nagy, Dolinar, Kóger, Farkas, Nochta, Krasincan, Lundin, Ambrus Cs., Mayer, Alapi, Jábor, Dudkin, Fekete, Keceli-Mészáros, Győrffy, Csiszer, Dézsi
Gólszerzők: Skachkov, Részegh, Láday (3), Sofron, Stach, O'Connor ill. Dudkin, Ambrus Cs. (2), Mayer, Keceli-Mészáros, Jábor
Kiállítások: 14 perc ill. 38 perc
Ahogyan az várható volt, a hazaiak igyekeztek minél előbb betalálni, ezzel megadva az alaphangját a találkozónak. Ez sikerült is, két perc után Farkas hibáját használta ki Skachkov és lőtt könnyű gólt. A Szereda nem állt le, dominálta a harmad első felét és a hatodik percben Becze bombájába ért bele Részegh a kapu előtt, Belomoev tehetetlen volt sajnos. Fekete kapott kétperces büntetést a kilencedik percben, de fiatal orosz kapusunk ezúttal a helyén volt és bravúrral fogta a próbálkozásokat. Ellenfelünk kicsit mintha kiengedett volna a biztos vezetés tudatában, így először Dudkin csilingelős bombagóljával közelebb kerültünk a 13. percben, majd Mingazov a kék vonalról eresztett meg egy lövést 5 perccel később, amivel döntetlen állt az eredményjelzőn. Fél perccel a harmad vége előtt még egy vasra is futotta tőlünk, akár vezethettünk is volna, de nem szabad telhetetlennek lenni, így is bravúros volt a fordítás.

Álomszerűen kezdődött a második játékrész, hiszen kettős emberelőnybe kerültünk és sikerült is belőni a fórt. A hazai kapus ütőjén felpörgött korongot a levegőből pofozta be Mayer Zsolt. Nálunk volt az előny és nem álltunk meg, újabb előnyhöz jutottunk és egy kis kapu előtti kavarodás után Keceli-Mészáros emelhetett a fekvő kapus fölött a hálóba. A továbbiakban kivédekeztünk egy emberhátrányt, majd mi kerültünk volna előnybe, ha nem fújja be a kétséges túl sok játékost a vonalbíró. A fór helyett 4 a 4 ellen folytattuk és persze Láday közelebb is hozta a Szeredát, majd két perccel később Sofron pofozott be egy passzt az üres kapuba. Máris döntetlen volt újra és kapta az előnyöket a hazai együttes, Krasnican büntetéséből meg is szerezték a vezetést újra, de szinte a kezdő korong bedobásból jött az egyenlítésünk. Alapi robogott el a bal oldalon és centerezett a jól érkező Jábor elé. Nem hagyjuk magunkat, amit jó látni, teljesen nyílt volt a csata záró játékrész előtt.

A harmadik játékrész sajnos nem a játékról, sokkal inkább a játékvezetőkről szólt. Sorra fújták a kiállításokat, amikkel éltek is a szeredai játékosok. Sokat elmond, hogy csak ebben a harmadban 28 perc kiállítást kaptunk. Más kérdés persze, hogy mi is megkaptuk az előnyöket, de nem tudtunk élni vele. Láday kezdte a gólgyártást ebben a harmadban, késletetett kiállítás alatt talált be. Lundin ez után kiült a büntetőpadra, Láday pedig ismét gólt szerzett a fórból. Az Alapi ellen megítélt 2+2-ből nem tudott gólt lőni a hazai csapat, nem úgy Ambrus Csongor, aki Kecelivel szakadt el 2 az 1-ben és hatalmas gólt ragasztott a ziccerből. A harmadot O’Connor gólja zárta, innentől pedig csak a büntetések repkedtek. Nagyon közel jártunk a meglepetéshez, de most nem sikerült pontot szerezni. Hétfőn a Gyergyó ellen újra megpróbálhatjuk.

Anatoli Bogdanov, vezetőedző: „Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, ahogyan az egész 60 percben játszottak egy ilyen kaliberű ellenfél ellen, amely tele van fantasztikus játékosokkal. Őszintén mondhatom, úgy érzem, hogy ma megloptak minket. Mindenki, aki látta a meccset tudja mi történt. Nehéz szavakat találni. A hat lőtt gól szép teljesítmény, többet érdemeltünk volna ennél."