Pont nélkül a Debrecen ellen

• 2022.10.17. 17:20
  • Fehérvárav19

A FEHA19 felnőtt együttese a DAB elleni, szombati vereség után vasárnap a Debrecen együttesét fogadta.

A DEAC elleni találkozót Mihály helyzete nyitotta meg, majd a Debrecen játszhatott emberelőnyben, Mihalik lehetőségnél Tóth védett, majd öt az öt ellen szintén a vendégek támadója vezethette ziccerben a kapura, de ismét a fehérvári portás jött ki győztesen kettejük párharcából. Egy újabb emberhátrányt már nem úszott meg a Fehérvár, Sági talált be, 0-1. Nem sokkal később jött a második debreceni találat, Spirko szinte senkitől nem zavartatva sétálhatott be a kapu elé, és közelről nem hibázott. Később a hazaiak is támadhattak öt a négy ellen, de még csak helyzetig sem jutott Anatoli Bogdanov gárdája. Öt az öt ellen Mihály közelről lőttbe bele Gönczibe a korongot.

A második harmad kiegyenlített játékkal kezdődött, aztán Mihalik megcsöngette a kapuvasat, a túloldalon Dézsi került helyzetbe. Öt perc eltelte után emberelőnyben jöhetett e FEHA19, de a szépítés nem sikerült. A folytatásban mindkét együttes játszhatott fórban, egy emberelőnyös szituációt pedig gólra váltott a DEAC, három perccel a vége előtt a lendületből érkező Mihalik bombázott a fehérvári kapuba, 0-3.

Az utolsó játékrész elején felzárkózási esélyt kapott a FEHA19, Vokla ülhetett ki a büntetőpadra. A fórban sikerült a szépítés, Rétfalvi talált be, 1-3. Nem sokáig tarthatott a hazaiak öröme, Spirko fonákkal mattolta Tóthot, 1-4. A folytatásban mindkét gárda még betalált, a vendégek részéről Dalecky, míg a Fehérvárból Farkas Botond volt eredményes. A vége 5-2 lett a DEAC javára.