Óriási győzelem Brassóban

• 2024.10.04. 20:00
  • KCS

A FEHA19 a tabella élén álló Corona Brassó otthonában vendégszerepelt péntek este. A mieink kiváló játékkal, remek hozzáállással szép sikert, emlékezetes győzelmet arattak, és elhozták mindhárom pontot.

Gabriel, Gergely, Szabó L., Gherorghies
Dubeau - Boriszenko, Jones, Valchar, Van Wormer, Kóger, Williams, Farkas T., Szkacskov, Levin, Zagidullin, Gajdó, Bors, Desruisseaux, Gajdó, Kovács M., Kovács E., Rudyka, Szabó K., Vasile, Rokaly-Boldizsár
FEHA19
Melnyicsuk - Stadel, Falus, Ambrus Cs., Hakanen, Dobos, Csollák, Horváth D., Németh Z., Keresztes Zs., Szita, Bogesic, Salamon, Keceli-Mészáros, Balasits, Dézsi, Bajkó, Balázsi, Siftar, Nádor, Alapi
Gólszerzők: Kóger, Levin, ill. Bajkó, Németh Z., Ambrus Cs.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
 Nagy iramban indult a mérkőzés, az első harmad derekán lélektanilag fontos módon a mieink szerezték meg a vezetést Bajkó pontos középtávoli lövésével (0-1). Desruisseaux hamar egyenlíthetett volna, de a kapuvasat találta telibe. Szervezetten, harcosan jégkorongozott a FEHA19, a kapuban pedig remekelt Melnyicsuk. A második játékrész elején emberelőnyből Levin egyenlítette ki az állást (1-1), ám erre volt válasza a kék-fehéreknek: Németh Zalán megkerülte a kaput, rálőtte, megharcolt a kipattanóért, majd mattolta Dubeau-t (1-2). Jól védekezett a FEHA a folytatásban, a kontrákban pedig mindig benne volt a gólveszély. A szünet előtt Ambrus Csongor emberelőnyben értékesített egy kipattanót (1-3), tovább növelve a vendégelőnyt. A befejező húsz perc elején Kóger révén felzárkóztak a sárga-kékek, de hiába fokozták a nyomást, az elszántan küzdő fehérvári fiatalok megőrizték előnyüket a végéig, nagyszerű kapusteljesítménnyel megtámogatva. A FEHA19 szép sikert aratott, határtalan lelkesedésének és fegyelmezett, taktikus játékának köszönhetően.

Mestermérleg, Dave MacQueen, vezetőedző, Corona Brassó: Rendkívül csalódott vagyok, természetesen többre számítottam. Hat mérkőzést játszottunk tíz nap alatt, az ellenfél pedig kettőt hetente - de számomra a fáradtságra hivatkozás csak kifogás. Sok egy az egy elleni párharcot veszítettünk, jópár játékosunk ma csak utas volt, többen arra vártak, hogy majd a másik megoldja. Egyénieskedtünk, nem csapatként játszottunk. Ez most csalódás, meglátjuk, mit hoz a vasárnap.

Mestermérleg, Tokaji Viktor, vezetőedző, FEHA19: Kiváló teljesítményt nyújtottak a srácok. Tetszett, ahogyan csapatként játszottunk. Az egész mérkőzés alatt magas volt az energiaszint a padon. Jól kezdtünk, ez lendületbe hozott minket. Aztán nem a szép játék került előtérbe, de megtettük, amit kell, hogy nyerjünk. Boldog vagyok, örülök a sikernek.