Nyert az U16 és az U18 is

• 2022.12.13. 11:50
  • Fehérvárav19

A FEHA19 csapatai hibátlan hétvégét zárták, két mérkőzés két győzelem a fiataloktól.

Az U21-es gárda nem lépett jégre a hétvégén, de az U16-nak és az U18-nak nem volt pihenés az elmúlt hétvégén sem.

Az U18-as csapat két vereséggel nyitott az osztrák központú bajnokság felsőházában, de a harmadik találkozón már javítottak Ondrejcik Rastislav tanítványai. A srácok Okanagan Hockey Academy gárdáját fogadták, akiktől az előző fordulóban 6-3-as vereséget szenvedtek a kék-fehérek. Ezúttal az első tíz percben erődemonstrációt tarott a FEHA19, az első játékrész felénél már 4-0-át mutatott az eredményjelző. A gólgyártást a harmadik percben Szőllősi kezdte meg, majd Süveg folytatta, a két találat között mindössze 13 másodperc telt el. A következő hazai gólig sem kellett eltelnie egy percnek, Sári volt eredményes. A nagyszerű kezdésre a tizedik percben emberelőnyben Keszthelyi rakta fel a koronát, 4-0. Még ebben a játékrészben szépítettek a vendégek, Mateas révén, de a 4-1-es első harmad így is tekintélyt parancsoló volt. A folytatásban Karaisaridis növelte az előnyt, majd az utolsó játékrészben a vendégektől Malyshev, míg a fehérváriaktól Paska mozgatta meg a háló, a vége 6-2-es Fejér megyei siker lett.

Az U16-os csapat idegenben lépett pályára a DVTK Jegesmedvék Akadémia ellen. A fehérváriak ebben a korosztályban is jól indítottak, hiszen húsz perc játék után Rákosi és Kovács góljaival 2-0-ra vezetett Brodnik Andrej együttese. Sőt a második harmadban sem vettek vissza a fehérváriak, Borbély és Rákosi találataival már 4-0 is volt az állás. Azonban a miskolciak még ebben a játékrészben kétszer beköszöntek Vásárhelyi és Trajcsik révén, így az utolsó húsz perc előtt még maradtak izgalmak. Az 53. minutumban Besenyi egyre csökkentette a hazaiak hátrányát, de pár perccel később Méder bebiztosította a fehérváriak sikerét, 5-3.