Nem tudtak kifogni Kornakkeren

• 2023.02.04. 09:51
  • Fehérvárav19

Az Erste Liga pénteki játéknapján a FEHA19 felnőtt csapata a Budapest Jégkorong Akadémia HC együttesét látta vendégül.

A fehérvári fiatalok előtt adódott a lehetőség, hogy a múlt heti Magyar Kupa döntő után, ezúttal a koronázóvárosaik nyerjenek. Kisebb lehetőségek után az ötödik percben mindkét oldalon adódott nagy helyzet, Elo, valamint Fekete Alex is veszélyeztetett, de a két kapus állta a sarat. Később emberelőnybe került a BJA, és a vendégek öt másodperc alatt kihasználták a fórt, Elo bombázott a kapuba, 0-1. Enyhe fővárosi fölényt láthattak a nézők, de a hazai fiatalok előtt is adódtak lehetőségek. A harmad vége előtt másfél perccel kettőre növelte az előnyét a BJA, Vorobev volt eredményes, 0-2.

A második harmad fehérvári helyzetekkel kezdődött, először Dobos lövését védte Kornakker, majd Mayer csengette meg a kapuvasat. Később kétszer is emberelőnybe játszhatott Kangyal Balázs gárdája, de Tóth bravúrjaival és jó blokkokkal tartották az eredményt a kék-fehérek. Később a Fehérvár is támadhatott emberelőnyben, de mint az erdélyi túrán, ezúttal sem jelentett az előny jót, Reiter eladott korongja után Szita vágta be a ziccert, 0-3.

A harmadik játékrész elején igyekeztek a fehérvári fiatalok, de a kapu előtt semmi nem akart összejönni. Hat és fél perc eltelte után a túloldalon azonban újra megrezdült a háló, Viikala talált be emberelőnyben, 0-4. Nem adták fel a hazaiak, de az átütő erő hiányzott a támadásokból, Tóthnak több dolga akadt, mint exfehérvári kollégájának, Kornakkernek. A legvégén még emberelőnybe került a FEHA19, de sajnos nem sikerült szépíteni. A BJAHC kapott gól nélkül vitte el a pontokat Székesfehérvárról.

Anatoli Bogdanov: "Azt hiszem, ma nem volt kérdés, melyik a jobb csapat. Nehéz kimondani, hogy nem volt sok helyzetünk, de be kell látni, egy erős ellenféllel találkoztunk ma, kicsit egyoldalú találkozó volt. Nehéz volt számunkra, de ha nem lősz gólt, és nem használod ki a lehetőségeidet, nem nyersz jégkorong-mérkőzést."