Nem ment emberelőnyben

• 2023.01.29. 23:56
  • Fehérvárav19

A FEHA19 felnőtt együttese az erdélyi túra második állomásán 7-3-es vereséget szenvedett a Csíkszereda otthonában. A fehérváriak három gólt is emberelőnyben kaptak.

A vasárnap délutáni mérkőzés a speciális egységekről szólt, sajnos azonban ebből nem jött ki jól Anatoli Bogdanov gárdája. A találkozóból még hat perc sem telt, és a Csíkszereda megszerezte a vezetést emberelőnyben Becze Tihamér révén. Az első játékrész végén két emberelőnyt is kapott a FEHA19, sőt rövid ideig ketted fórban is támadhattak a vendégek, de öt a négy elleni a hazaiak találtak be, Salló volt eredményes, 2-0.

A második harmad legelején Sofron ülhetett ki a büntetőpadra, de az előnyből nem sikerült szépíteni, majd kicsivel később Mayer jutott hasonló sorsra, a Csíkszereda azonban kihasználta saját fórját, Skachkov mattolta Márkust, 3-0. Ismét egy kimaradt fehérvári öt a négy elleni szituáció, majd az erdélyi gárda megint tudott élni egy hasonló szituációval, Skachkov lőtte meg az Sport Club negyedik gólját, 4-0. A 33. percben öt az öt ellen sikerült faragni a különbségen Zohovs révén, 5-1.

Sőt, a harmadik harmad elején a Fehérvár is betalált emberhátrányban, Fekete Alex lőtte közelebb az övéit, 5-2. Nem sokáig tartott a vendégek örömre, hiszen még ebből az előnyből Stach visszaállította a négygólos különbséget, 6-2. A folytatásban Mokshantsev egyenlő létszámban, míg Milan emberhátrányban talált még be, a vége 7-3-as csíkszeredai siker lett.

Anatoli Bogdanov: „Sajnálom, hogy emberelőnyben ennyi gólt kaptunk. Számunkra sajnos az emberfór nem jelentett előnyt ma este.”

Fotók: SC Csíkszereda