Megvan a második győzelem is!

• 2022.10.31. 12:05
  • Fehérvárav19

Az Erste Liga vasárnapi játéknapján a FEHA19 felnőtt együttese a DEAC csapatát fogadta. A fiatalok szezonbeli második sikerüket aratták.

A találkozót Fekete Alex lövése nyitotta meg, majd Bukor lövését védte Márkus. A DEAC enyhe mezőnyfölényben játszott, Sági kétszer próbálkozhatott közelről, de a hazai kapus résen volt. Öt perc elteltével a fehérváriak is feljegyezhettek egy komoly esélyt, Csollák bombája a kapusvasat találta telibe. Később emberelőnyben támadhatott a FEHA19, de nem sikerült megszerezni a vezetést, ahogy később egy formás akciót követően Simon lövését is védte Gönczi Lajos. A harmad közepén kimaradt a hajdúságiak fórja is, majd öt perccel a harmad vége előtt megszerezte a vezetést a DEAC, Révész volt eredményes, 0-1. A folytatásban ismét öt a négy ellen jöhetett a Debrecen, ezzel a fórral pedig már éltek a vendégek részéről Novothy értékesített egy kipattanót, 0-2.

A középső játékrész nagy debreceni lehetőséggel kezdődött, Dalecky közelről tette próbára Márkust, a túloldalon Keceli ígéretes helyről leadott lövése akadt el a blokkon. Öt perc elteltével Mayer került nagy helyzetbe, de Gönczi védett. A harmad közepén sikerült a szépítés, a Fehérvár házi pontkirálya, Mingazov talált be, 1-2. Később öt a négy ellen támadhatott a FEHA19 Kozma kiállítása után, és sikerült is egalizálni, távoli lövésbe FarkasLászló ért bele jól a kapu előtt, 2-2.

Az utolsó harmad a hajdúságiak emberelőnyével kezdődött, majd egy újabb kiállítás miatt rövid ideig öt a három ellen támadhatott a DEAC. A fehérváriak hátsó alakzata Márkus vezérletével jól állta a sarat. Öt az öt ellen kiegyenlítetté vált a mérkőzés, elsősorban a mezőnyjáték dominált, próbálta megtalálni a fogást egymáson a két gárda. A harmad derekán Márkus fejjel hárította Sági közeli kísérletét, a túloldalon Mayer ziccere maradt ki. Nyolc és fél perccel a mérkőzés vége előtt megszerezte a vezetést a Fehérvár. Egy szép támadás során Kóger lövése ugyan még csak a kapuvast találta el, de pár másodperccel később Keceli-Mészáros értékesített egy kipattanót, 3-2. Emberelőnybe került a FEHA19, és jött egy újabb hazai gól, ezúttal Rétfalvi kotorta be közelről a pakkot, 4-2. A DEAC nyomott a végén, kettős emberelőnyben is támadhattak a vendégek, de Márkus lehúzta a rolót, a fehérvári fiatalok megszerezték második győzelmüket az idényben.

Anatoli Bogdanov: "Az első harmad nehéz volt számunkra, nem voltam teljesen elégedett a belefektetett energiával. A Debrecen szerzett két gólt, de a második játékrészben sikerült visszajönnünk és egyenlítenünk, fontos volt az emberelőnyös találatunk, szükségünk volt rá. A harmadik harmadra nem tudom honnan találtak még ennyi energiát a srácok, okosan játszottunk, megvoltak a lehetőségeink és gólokat szereztünk. Nagy győzelem számunkra. Mióta itt vagyok, a DEAC mindig nehéz ellenfél volt nekünk, eddig még nem is sikerült legyőznünk őket. Nagyon boldog vagyok, hosszú hét volt, holnap edzünk, keddre pedig készen kell állnunk a következő mérkőzésre."

Fotók: Soós Attila