Magabiztos győzelem

• 2023.02.10. 09:27
  • Fehérvárav19

Az Erste Liga playoff-kvalifikációs párharc második mérkőzésén a FEHA19 a DEAC vendégeként lépett pályára. Anatoli Bogdanov együttese ezúttal gólt sem kapott és már 2-0-ra vezet a párharcban.

Tizenkét másodperc sem kellett a fehérvári vezetéshez, Ambrus és Mokshantsev támadt le, utóbbi pedig egy szerzett koronggal nem sokat teketóriázott és bevágta az alsó sarokba, 0-1. Támadásban maradt a FEHA19, helyzetek után emberelőnybe is kerültek a vendégek, Dobos előtt nagy lehetőség is adódott, de Hetényi védett. Kiegyenlítetté vált a játék, kilenc perc eltelte után a Debrecen került létszámfölénybe Csollák kiállítása után, Mihalik előtt adódott nagy lehetőség, de Márkus hárított.  Nyolc perccel a játékrész vége előtt megduplázta előnyét a Fehérvár, ismét egy szerzett korongból indult a kontra a kék vonal környékén, Mokshantsev pedig egy szép csel után ismét betalált, 0-2. A harmad végét megnyomta a FEHA19, Mingazov pedig óriási gólt lőtt a kék vonalról, 0-3.

Az első szünetben kapust cserélt a DEAC, Gönczi állt be Hetényi helyére. Próbált nyomást gyakorolni a Debrecen, de a Fehérvár fiataljai higgadtak tudtak lenni. Négy perc elteltével Németh Zalán felavatta Gönczit, már 4-0-ra vezettek a vendégek! Még két perc sem telt el, ott volt az újabb Fejér megyei találat, Keceli-Mészáros lövése kijött Göncziről, Rétfalvi pedig közelről bepofozta a kipattanót, 0-5. Jól játszottak a kék-fehérek, a hazaiak ugyan próbálkoztak, de az öt kapott pofon és a szerdai vereség látszódott rajtuk. A harmad derekán Sági került helyzetbe, majd Izacky próbálta verekedés formájában levezetni a feszültséget a fiatalokon, Fekete és Dobos azonban nem riadt meg a kihívástól. Emberelőnyben ismét eredményes volt a Fehérvár, Rétfalvi talált be ezúttal is, 0-6.

A harmadik harmad elején nem sikerült kihasználni az áthúzódó emberelőnyt a vendégeknek, de a kék-fehérek fölénye megkérdőjelezhetetlen volt. Az utolsó húsz percben bár többet támadott a Debrecen, a Fehérvár sem húzódott vissza a nagy előny birtokában sem. Sőt emberhátrányban Keceli-Mészáros és Rétfalvi indult meg a kapussal szemben, de nem sikerült belőni a helyzetet. Vasárnap Székesfehérváron lezárhatja a párharcot a FEHA19 és bejuthat a rájátszásba.

Anatoli Bogdanov: "Nagyon hatékonyak voltunk az első két harmadban. Pontosan így akartuk. Jól tudtuk felvenni az ellenfél tempóját, jól védekeztünk. Nagyon jól végezték el a srácok a kitalált taktikát. Nagyon jó, hogy tudtunk gólokat szerezni, ami nem sikerült sokszor ebben az évben. A harmadik harmad kezdése borzasztó volt, de túléltük, itt ki kell emelni a kapusunkat, aki nagyon jól játszott ezen a két mérkőzésen. A csapat megértette, hogy a rájátszás nem egyéni győzelmek, hanem a csapatról szól."