Kiváló szezonkezdet

• 2023.09.02. 23:00
  • KCS

Önbizalomnövelő, nagyszerű győzelemmel kezdte meg szereplését junior csapatunk az osztrák bázisú nemzetközi juniorligában. A mienk öt góllal múlták felül a Budapest Jégkorong Akadémiát, Szöllősi Csaba egymaga négy góllal járult hozzá a sikerhez. (Címlapképünk archív fotó)

BJA
Kiss D. (Straubinger) - Örsi, Kárpáti, Kiss P., Weidemann, tihanyi, Borsos, Rácz, Molnár Z., Keresztes, Ravasz, Jilly, Zámbor, Lobenwein, Antal Cs., Erdélyi B., Varga T., Vadócz, Zsitva. Vezetőedző: Szaller Márk.
FEHA19
Orbán (Csibi) - Salamon, Bajkó, Zezelj 1, Farkas L., Németh Z., Hercsel, Szabó P., Strazdins (1), Balasits (2), Szöllősi 4, Bagonya Á., Horváth D., Fazakas, Marin (1), Antonijevic, Kurián, Palla X., Gyúró (1). Vezetőedző: Tokaji Viktor.
Gólszerzők: Szöllősi (4), Zezelj
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Agilisan kezdte a mérkőzést a FEHA19, a lendületes játék nyomán kettős emberelőnybe is kerültünk a 7. percben, amelyet Zezelj egy bombagóllal használt ki, megadva az alaphangot a folytatásra (0-1). Lélektanilag remek pillanatban, nem sokkal a második harmad vége előtt megduplázta előnyét Tokaji Viktor legénysége: egy támadóharmadbeli korongbedobást követően beszorult a hazai csapat, a kombinatív támadás végén Marin kapu mögötti feladását Szöllősi értékesítette (0-2). A befejező játékrészben kíméletlenül megbüntette a BJA hibáit a FEHA: Strazdins száguldott át a teljes pályán, a centerezését pedig az ihletett formában játszó Szöllősi vágta a kapuba (0-3), ezzel tekintélyesre duzzasztva a vendégelőnyt. A hajrában Szöllősi emberhátrányban letámadta és hibára késztette ellenfelét, majd értékesítette a szólót (0-4), klasszikus mesterhármast érve el. De a csattanó az utolsó percben következett: egy kapu előtti kavarodás során Szöllősi pofozta át a gólvonalon a játékszert - mesternégyes! (0-5).
Tokaji Viktor tanítványai kitettek magukért, szép sikert arattak a nyitó fordulóban.