Kétgólos vereség a listavezető otthonában

• 2023.01.31. 09:27
  • Fehérvárav19

A FEHA19 felnőtt együttese a Gyergyói HK vendégeként lépett jégre hétfőn az Erste Ligában.

Lendületesen kezdtek a felek, az első lehetőség a Fehérvár előtt adódott, de Cizas centerezése a kapu előtt üresen érkező Németh mögé érkezett. A túloldalon magához ragadta a kezdeményezést a GYHK, Saari távoli lövésénél kellett Tóthnak résen lennie, de hiába a nagy forgalom a kapu előtt, a portás védeni tudott. Aztán Mingazovot küldték ki a játékvezetők két percre, és bár volt pár meleg pillanat a kapu előtt, Tóth jól tette a dolgát. Hét perc eltelte után már ő is tehetetlen volt, Bodó talált be közelről, 1-0. A folytatásban emberelőnyben is játszhatott a FEHA19, valamint négy a négy ellen is folyt a játék, de hiába akadtak Fejér vármegyei lehetőségek, nem sikerült egyenlíteni.

A második játékrész elején is öt a négy ellen támadhatott Anatoli Bogdanov együttese, és bár Keceli-Mészáros szépen átfűzte magát a gyergyói védelmen, nem sikerült betalálnia, majd öt az öt ellen Bodó lehetőségénél kellett Tóthnak védenie. A harmad derekán egy veszélyes hazai akció után Bíró és Németh akaszkodott össze, mindketten mehettek a büntetőpadra, ahogy a „balhéban” részt vevő Rachinskiy és Di Diomete is. Feketét is kiküldték a bírók, az előnyből pedig betalált a Gyergyó,  Tranca volt eredményes, 2-0.

A harmadik játékrész fehérvári lehetőséggel rajtolt el, Fekete és Németh veszélyeztetett, de Rinne résen volt, majd Dolinar lőhetett tiszta helyzetből, de próbálkozása fölé szállt. Kiegyenlített játék zajlott a jégen. A játékrész derekán nagy esélyt kapott a FEHA19, hiszen emberelőnybe kerültek a kék-fehérek, sőt Di Diomete kiállítása után kettős fór következett. Sajnos azonban csak kapuvasig jutottak a vendégek. Nem adta fel a Fehérvár, de a végén egy emberhátrány megpecsételte a fiatalok sorsát. Bár pont nélkül maradt a FEHA19, a mutatott játékra lehet építeni majd a jövőben.

Anatoli Bogdanov: "Három meccsünk volt négy nap alatt, nem volt ez egy könnyű túra. Mindig kihívás utolsó állomásként Gyergyóba jönni, hisz nagyon jó az ellenfél, ezúton pedig gratulálnék a győzelemhez. A mi oldalunkról úgy gondolom meccsben voltunk, jó lehetőségeink voltak, talán ha az első vagy második harmadban lőttünk volna 1-2 gólt, még izgalmasabb lehetett volna a vége. A tegnapi meccsünk után egyértelműen jobban ment ma, de eléggé elfogyott az energiánk, így nem tudtunk még szorosabb mérkőzést játszani a Gyergyó ellen. Most hazamegyünk, igyekszünk regenerálódni, hisz két meccsünk van még a szezon legfontosabb időszakáig."

Fotók: Gyergyói HK