Ismét az utolsó harmadban mentek el a pontok

• 2022.11.28. 12:36
  • Fehérvárav19

Vasárnap este a FEHA19 felnőtt csapata a DEAC vendégeként lépett jégre.

A találkozó első emberelőnyéből rögtön megszületett az első gól is. Bajkó ülhetett ki a büntetőpadra, és bár a vendégek majdnem kihúzták a hátrányt, Sosunov jól ért bele egy távoli lövésbe, így a hazaiak megszerezték a vezetést a hetedik percben, 1-0. Később Anatoli Bogdanov együttese is próbálkozhatott emberelőnyben, de a fiatalok nem tudtak élni a lehetőséggel. Öt az öt ellen azonban igen, nyolc perccel a játékrész vége előtt Trastasenkovs lőhetett, a korong kijött Göncziről, a kipattanót pedig Szabó Péter értékesítette, 1-1.

A második harmadból még nem telt el hat perc, amikor a FEHA19 megszerzete a vezetést. Ambrus szerzett korongot, aki jól vette észre az üresen érkező Cizast, a légiós szép csel után kihasználta a ziccert, 1-2. Bár a játékrészben mindkét együttes támadhatott emberelőnyben, újabb gól nem született.

Az utolsó etap elején egyenlített a DEAC, Daleczky közelről mattolta Tóthot. Később egy emberhátrányt kihúzott a Fehérvár, de aztán egy újabbat már nem sikerült, a 48. percben ismét a Debrecen vezetett Izacky szólója révén, 3-2. Hét perccel a vége előtt újra megrezdült a vendégek hálója, Smirnov volt eredményes 4-2. Nem adták fel a fehérvári fiatalok, és kicsivel kevesebb, mint két perccel a vége előtt Trastasenkovs bombagóljával visszajött a remény, 4-3. A végén Anatoli Bogdanov levitte a kapusát is, azonban újabb gólt a DEAC szerzett, Izaczky talált be az üres kapuba, 5-3.

Anatoli bogdanov: „Úgy érzem, ez az egyik legnehezebb pálya ahol játszunk a szezonban, legalábbis számunkra. Nagyon jó az atmoszféra, jók a szurkolók, a DEAC mindig éhes a győzelemre, kemény, fizikai hokit játszanak. A mi srácainknak fel kell készülniük az ilyen szintű fizikai játékra, 80-85% nem elég, 100%-ot kell hozni. Egy elég jó első harmadot zártunk, egy kis szerencsénk is volt az egyenlítő találat megszerzésével. A második harmadban úgy gondolom elég jó volt számunkra, sok gólhelyzetet alakítottunk ki. A harmadik harmadban csökkent az energiaszintünk, egyéni hibákat vétettünk. Zsinórban a második mérkőzésünk, ebből is adódhatott, hogy nem úgy kezdtük a harmadik harmadot, ahogyan kellett volna. Elajándékoztuk a momentumot és nem találtuk meg a módját, hogy túléljük ezeket a pillanatokat. Frusztráló, bosszantó vereséget szenvedtünk. Az élet megy tovább, fiatal csapatunk van, sokat kell tanulnunk még, például, hogy hogyan kell megnyerni egy mérkőzést vezető pozícióból.”