Ismét a büntetők döntöttek, de ezúttal a FEHA19 javára

• 2022.11.02. 10:24
  • Fehérvárav19

Az idei Erste Liga szezon második megyei derbijét rendezték meg a Raktár utcában, a házigazda ezúttal is a FEHA19 volt.

A két gárda a közelmúltban már találkozott egymással Fehérváron, akkor büntetőkkel a Dunaújváros nyert. A keddi találkozó első lövése is a DAB nevéhez fűződött, de Márkus magabiztosan hárított. A túloldalon Csollák távoli lökete tette először próbára Kovácsot. Válaszul a vendégek kis híján megszerezték a vezetést, Márkusnak úgy kellett visszanyúlnia maga mögé. Az idő múlásával enyhe mezőnyfölényben játszott a Fehérvár, de igazán nagy ziccert nem tudtak kialakítani a kék-fehérek. A Dunaújváros azonban a harmad közepén élt egy lehetőségével, Varga Arnold talált be, 0-1. Felpörgött a találkozó, az egyik kapunál Mayer, a másiknál Léránt nagy lehetősége maradt ki. Öt perccel a játékrész vége előtt emberelőnybe került a FEHA19, de sem Farkas László közelről, sem Ambrus távolról nem járt sikerrel. A harmad végén Ödman került ziccerbe, próbálkozása a kapuvas mellett zúgott el.

A második játékrészt lendületesebben kezdte a DAB, még egy perc sem telt és Varga Arnold révén megduplázták előnyüket a vendégek, 0-2. A bekapott góltól felpörögtek a hazaiak, Reiter lövését még védte ugyan Kovács, de Mingazov nagy löketénél már tehetetlen volt, 1-2.  A túloldalon egy kisebb védelmi megingást majdnem kihasznált közelről Varga, de Márkus hatalmasat védett. Hat perc elteltével öt a négy ellen támadhatott a Fehérvár, de Csollák, valamint Cizas lehetősége is kimaradt. Később Mingazovot ültették ki a játékvezetők két percre a büntetőpadra, de a fórral az Acélbikák gárdája sem tudott élni. Kiegészülést követően egyenlített Anatoli Bogdanov együttese, egy villámgyors kontrát egy szép csel után Kóger fejezett be eredményesen, 2-2. Pinczés és Csollák páros kiállítása után négy a négy ellen folytatódott a játék, Svars került helyzetbe, de Márkus védett.

A harmadik harmad fehérvári lövéssel indult, Keceli-Mészáros kínálta meg Kovácsot távolról, majd Cizas szép csel után tette próbára a vendégek hálóőrét. Öt perc eltelte után emberelőnybe került a Fehérvár, de nem sikerült megszerezni a vezetést, majd öt az öt ellen Török került nagy helyzetbe, de Márkus résen volt. Nyolc és fél perccel a vége előtt már sikerrel járt a FEHA19, egy késleltetett kiállítás alatt Ambrus lövésébe ért bele jól Simon a kapu előtt, 3-2. Nem sokáig tarthatott a hazaiak öröme, egy percen belül Lammi egalizált, 3-3. A végén egymás után kétszer is öt a négy ellen rohamozhatott a Dunaújváros, Szalma előtt adódott nagy lehetőség, de Márkus megóvta a kapuját a góltól. A folytatásban nem esett gól, a hosszabbítás elején fórban támadhattak a kék-fehérek, de Rétfalvi és Mingazov helyzete is kimaradt, ahogy Török ziccere is, így ezúttal is a büntetők döntöttek. A szétlövésben Cizas és Reiter révén a Fehérvár bizonyult jobbnak.

Anatoli Bogdanov: „Szoros csata volt, jó mérkőzést láthattak a nézők, volt, hogy a sebesség került előtérbe, de akadtak olyan időszakok, ahol a taktikai harc dominált. Keményen játszottunk, harcoltunk minden korongért. Hátrányba kerültünk, de a második harmad jól sikerült. Talán a legjobb meccsüket játszottuk eddig, keveset hibáztunk, megvoltak a lehetőségeink a győzelemre előbb is, például a ráadásban emberelőnyben. A szétlövésben a szerencse ránk mosolygott."

Fotók: Soós Attila