Fordulatos edzőmeccs

• 2023.09.20. 19:05
  • KCS

Gólokban és fordulatokban gazdag felkészülési mérkőzést vívott egymással a FEHA19 és a Dunaújvárosi Acélbikák szerdán este, amelyen a FEHA19 nyerte a gólpárbajt. (Címlapképünk archív fotó)

Székesfehérvár / Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok
Vezette: Soós D., Tóth R., Mizsák, Kocsány.
FEHA19
Melnyicsuk - Racsinszkij, Kosinszkij, Bajkó, Falus, Csollák, Bogesic, Szabó; Dobos, Fekete, Blasko, Németh, Farkas L., Ambrus Cs., Balasits, Nádor, Keceli, Antonijevic, Alapi, Zezelj. Vezetőedző: Anatolij Bogdanov.
DAB
Kovács D. - Varga A., Maarnela, Svars, Ahonen, Moore, Sysak, Léránt, Bánki; Somogyi, Lorraine, Elomaa, Hadzinikolic, Koskinen, Dézsi B., Szalma, Nemes, Pinczés O., Atamanchuk, Strenk O., Michalevic.
GólszerzőK: Falus (3), Keceli, Ambrus, Blasko, ill. Elomaa (2), Somogyi (2)
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Az első harmad kiegyenlített, de idény eleji jelleget öltő csatát hozott, amelynek végén az 1-1-es állás megfelelt a játék képének. A második felvonás elején szinte az első támadásából vezetéshez jutott a DAB (1-2), amelyet az utolsó 20 percben előbb kiegyenlített a FEHA19 Falus távoli bombája révén (2-2), majd Ambrus közeli találatával már a hazai oldalon volt az előny (3-2). Nem sokáig: egy védelmi hiba nyomán kihasználta ziccerét a piros-fehér klub (3-3), majd szép korongadogatás után visszavették a vezetést a vendégek (3-4). Erre is volt válasza a FEHÁ-nak: emberelőnyben Blasko köszönt be (4-4). És még nem volt vége, a hajrában Dobos remekül játszotta magát tisztára a bal oldalon, centerezését Falus vágta be (5-4). És ha egy üzlet beindul: a lefújás előtt nem sokkal Falus újabb bombagóllal jelentkezett (6-4).
A FEHA19 remek karaktert mutatott a mérkőzésen, és önbizalomnövelő győzelmet aratott.