Egyenlítettünk a párharcban

• 2024.02.22. 18:50
  • KCS

Az osztrák szervezésű junior bajnokság negyeddöntőjének második összecsapását megnyerte hazai pályán a FEHA19 az Eishockey Academie Oberösterreich ellen, így a harmadik mérkőzés dönt a továbbjutásról.

FEHA19
Csibi - Bagonya, Keresztes, Paska, Hercsel, Dobos, Viitakoski, Németh Z., Szabó P., Salamon, Dézsi, Alapi, Balogh Á., Bajkó, Balasits, Szöllősi Cs., Gyuró, Fazakas, Farkas L., Zezelj
Oschgan B. - Stöttner, Fichtinger, Rappold, Richter, Aigner, Burlac-Gogioiu, Grasser, Strautins, Koller, Nikupeteri, Eder, Oschgan J., Stöttner, Hofer, Aigner, Bärnthaler, Kriegl, Wimmer, Pirklbauer
Gólszerzők: Németh Z. (2), Farkas L., Bajkó (2), ill. Eder, Oschgan J.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc + 20 perc végleges fegyelmi (Grasser)

Határozottan kezdte a mérkőzést a FEHA19, és a markáns fellépés eredményesnek is bizonyult: már az első percben megszerezték a vezetést a mieink Németh Z. góljával. A folytatásban nagy iramú mezőnyjáték folyt, lélektanilag remek pillanatban értékesített egy emberelőnyt Farkas László a játékrész hajrájában. Az EAO azonban másodpercekkel a dudaszó előtt felzárkózott Eder egyéni akciója nyomán. A középső harmadban J. Oschgan egalizált, de erre is volt válasza a FEHA19-nek: egy újabb emberelőnyt Németh Z. váltott gólra ügyesen érve bele Zezelj lövésébe. Bajkó gólja a szünet előtt jelentős és fontos fejlemény volt. A záró harmadban igyekezett visszakapszkodni az EAO, de a hazai védelem jól állt a lábán. A végeredményt Bajkó állította be üres kapura.

A párharc állása összesítésben 1-1, a döntő mérkőzésre szombaton kerül sor Ausztriában.