Döntőben a FEHA19!

• 2024.03.23. 16:45
  • KCS

Ifjúsági csapatunk érett, taktikus játékkal újfent legyőzte az Újpesti JA együttesét, így biztosította helyét a magyar bajnokság döntőjében.

FEHA19
Hajdu - Angyaláti, Horváth D., Viitakoski, Antonijevic, Pallag-Bozsák R., Palla F., Balogh Á., Nadtochiev, Süveg I., Süveg B., Rákosi Lukács, Sábián R., Keszthelyi Cs., Pallós Zs., Pál D., Borbély B., Baraboi,, László, Papp A., Bánfalvi
Szabó Rácz A. - Bárdos, Mátyás, Nagy A., Almás, Rapos, Prém, Lusztig,, Brehel, Mayer, Ladnyik, Hermann, Peceric,, Varga Cs., Máthé, Németh K., Lászlóffy Bulcsú, Nagy B., Lupa, Kuntic, Baróti B.
Gólszerzők: Palla F., Papp A., Pál D. ill. Almás, Lupa
Kiállítások: 16, ill. 16 perc + 20 perc fegyelmi (Lupa)

Tekintettel arra, hogy a FEHA19 idegenben megnyerte a két győzelemig tartó elődöntő első felvonását, a vendég Újpesti JA számára nem maradt hibázási lehetőség. Ennek megfelelően is kezdtek, a pálya minden szegletéből lőttek, igyekeztek gyors tempót diktálni. Be is csúszott egy-két hazai kiállítás, a második fórját pedig gólra is váltotta a lila-fehér együttes: egy kapu előtti kavarodás után Almás juttatta át a gólvonalon a pakkot (0-1).A FEHA19 mindössze két lövést tudott kapura küldeni ebben a húsz percben, így megérdemelten vezettek a vendégek.

Kari Haakana tanítványai rákapcsoltak a második játékrészben, felvették a kesztyűt. Kemény, olykor ideges jégkorongozást láthattunk, számos kisbüntetéssel tarkítva. Egy 4-4 elleni játékhelyzet hozta az egyenlítésünket: a tegnap is és ma is remek formát mutató Keszthelyi Cs. egy ravasz csellel tisztára játszotta magát a semleges harmadban, egyben ütemet is nyert, majd a támadást kísérő Süveg Istvánhoz továbbított, aki a balján érkező Palla Félixet hozta kitűnő helyzetbe, ő pedig nem is hibázott (1-1).

Ahogy tegnap is, úgy ma is a befejező etapban döntötte el a találkozót a maga javára a FEHA19. Az 50. percben ismét az éppen ma 18. születésnapját ünneplő Keszthelyi Cs. villant: lendületesen az ellenfél kapuja mögé korcsolyázott, majd egy nagyszerű, egyben váratlan mozdulattal a háta mögött visszatette a korongot az érkező Papp Adriánnak, aki bezúdította a kapuba (2-1). Kisvártatva pedig Pál szerzett korongot harcosan a saját kékünkön, végigrobogott a pályán, majd mattolta Szabó Rácz kapust (3-1). A hajrában fokozódtak az izgalmak - emberhátrányban Lupa lépett ki és felzárkóztatta az Újpestet (3-2). A hátralevő perceket azonban ügyesen menedzselte a FEHA19, Hajdu kapus szemkápráztató bravúrokkal támogatta ezt, így a fiúk taktikus, eredményes játékuk révén kvalifikálták magukat a bajnoki döntőbe.