Az utolsó harmadban fordított a DVTK

• 2022.11.26. 11:25
  • Fehérvárav19

Az Erste Liga pénteki játéknapján a FEHA19 jégkorongcsapata a DVTK Jegesmedvék együttesét látta vendégül.

Trastasenkovs helyzetével startolt el a mérkőzés, a FEHA19 támadója éles szögből kétszer is próbára tette Vorist. Lendületesen kezdtek a fehérvári fiatalok, a DVTK a találkozó elején nem igazán találta a ritmust, az első miskolci lehetőségre is több mint öt percet kellett várni, Galajda tesztelte Márkust. Később emberelőnyben támadhatta a vendégek, de a kék-fehérek hátsó alakzata állta a rohamokat. Öt az öt ellen nyolc perc eltelte után Kiss Roland megszerezte a vezetést, a jobb felső sarkot pókhálózta ki a miskolciak játékosa, 0-1. Nem sokáig volt hátrányban a Fehérvár, 62 másodperccel később Ambrus Csongor volt eredményes közelről, 1-1.
A második harmadot is jól kezdte a FEHA19, 50 másodperc után pedig meg is szerezték a vezetést a fiatalok, Nagy Ákos bombája akadt be, 2-1. Később jött egy hazai, majd egy miskolci emberelőny is, de egyik csapat sem tudott élni a létszámfölényes szituációval. Öt az öt ellen Farkas Márton hagyott ki egy nagy helyzetet. Az idő múlásával egyre jobban fölénybe került a DVTK, négy perccel a játékrész vége előtt Csollák ülhetett ki a büntetőpadra, majd nem sokkal később Kuleshov is követte példáját, négy a négy ellen Ambrus passzát Fekete bombázta be, 3-1.
A harmadik harmadból még egy perc sem telt el, amikor Páterka révén szépített a Miskolc, 3-2. Nagy lendülettel támadtak a jegesmedvék, Salamon kiállítása után emberelőnybe kerültek a vendégek, de a legnagyobb helyzet a fehérváriak előtt adódott, Fekete, Ambrus és Csollák indult meg, de utóbbi lövését védte Voris. 12 perccel a mérkőzés vége előtt egalizált a DVTK, Razumnak volt eredményes közelről, 3-3. Bő két perccel később pedig már a vendégek vezettek, Vojtkó távoli kísérlete akadt be, 3-4. Az utolsó percekben emberelőnyben ismét betalált a DVTK, így két perccel a vége előtt nehéz helyzetbe került a Anatoli Bogdanov együttese. Egyenlíteni sajnos már nem sikerült, a Miskolc elvitte mind a három pontot Fehérvárról, folytatás vasárnap Debrecenben.

Anatoli Bogdanov: "Az első kér harmadban jól játszottunk, a játékunk a terv szerint haladt, éretten hokiztunk. Ha védekezni kellett, akkor védekeztünk, támadtunk, gólokat szereztünk. Aztán a harmadik harmadot a lehető legrosszabbul kezdtük, aztán igazi hullámvasútra kerültünk. Több fölösleges kiállítást összeszedtünk, volt, hogy túl sokan voltunk a jégen. Nem tudom mi történt akkor. Összességében elég frusztráló volt az utolsó játékrész, talán kicsit elveszítettük az energiánkat. A Miskolc eredményesen támadt a harmadik harmadban, előtte is voltak ehetőségeik, de azokat kivédekeztük."

Fotók: Soós Attila