Az Újpest nyerte a péntek esti mérkőzést

• 2024.02.16. 21:50
  • KCS

Az UTE igazolta a papírformát, és gólerős játékkal legyőzte a FEHA19 együttesét.

Újpesti TE
Rajna - Silfver, Nyquist, Tiala, Metsavainio, Saarelainen, Pokornyi, Szabó D., Kiss P., Just, Benk, Tornyai, Kiss D., Laakkonen, Ewanyk, Coatta, Balázsi, Szabó Rácz, Kovács S., Nádasy, Kovács A.
Márkus - Rachinskiy, Bogesic, Vértes, Dobos, Blasko, Falus, Salamon, Zezelj, Ulamec, Ambrus Cs., Koszinszkij, Csollák, Németh, Farkas, Keceli-Mészáros, Balasits, Bajkó, Keresztes Zs., Alapi, Antonijevic
Gólszerzők: Ewanyk (4), Just, ill. Farkas L.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc

A találkozón bemutatkozott a FEHA19-ben az első felnőtt mérkőzését játszó fiatal tehetség, Keresztes Zsombor. Izgalmas, színvonalas első harmadot hozott az első játékrész, ám a kapuk nem különösebben forogtak veszélyben. A FEHA19 nagy összpontosítással, taktikusan játszott. A második felvonásban aztán egy gyors támadás végén megszerezte a vezetést az UTE, Ewanyk zárta le az akciót góllal (1-0). Kettős emberelőnyben nem sokkal később ugyanő volt eredményes (2-0). Ugyanebben - az immáron szimpla - hátrányban Farkas szépített az álláson (2-1). Kiszakadt a gólzsák, még mindig egyazon kiállítás alatt Just is feliratkozott a gólszerzők közé (3-1). A hazai vezetést a mesterhármast elérő Ewanyk növelte nem sokkal később (4-1). A befejező húsz percben az ihletett formában játszó Ewanyk állította be a végeredményt (5-1).

"Először is gratulálok az Újpestnek, jó volt a tervük a ma esti mérkőzésre, és végre is tudták hajtani azt. Elégedett vagyok az első harmaddal, gyors 20 perc volt, mindkét csapat kifejezetten jó dolgokat mutatott be. A második játékrészben viszont a szokásos hibáinkat követtük el. A filozófiám az, hogy a hiba a játék része, amit ki kell javítani, hogy ne ismétlődjön meg. Viszont, amikor ugyanazok a játékosok, ugyanazokat a hibákat követik el sokadszor, ráadásul olyanokat, amiket állandóan gyakorlunk az edzéseken, arra nehéz bármit mondani. Két jó harmaddal ma meccset tudott nyerni az Újpest, nem is volt kérdés, hogy ki lesz a győztes." - Anatolij Bogdanov, vezetőedző - FEHA19

"Természetesen örülünk a három pontnak és az öt szerzett gólnak. Travis (Ewanyk) négy gólja nagyon fontos volt a csapatnak, és nyilván neki is, főleg úgy, hogy sérülésből tért vissza. Az első játékrész komoly kihívás elé állított bennünket, talán az a harmad volt a legszínvonalasabb, főleg ha a kombinatív játékot nézzük. A második harmadban fantasztikusan használtuk ki a helyzeteinket, főleg az emberelőnyöket. Az eredménnyel tehát elégedettek lehetünk, de ettől függetlenül még mindig javulnunk kell a játék számos elemében."- Markus Juurikkala, vezetőedző - UTE