A végén dőlt csak el

• 2023.01.28. 12:12
  • Fehérvárav19

A FEHA19 felnőtt együttese a Corona Brasov ellen kezdte meg szezonbeli második erdélyi túráját.

Január elején Brassóban 6-0-ra nyertek a sárga-kékek, így volt mit javítaniuk a fehérvári fiataloknak. Bátran kezdett a FEHA19, és ugyan egy emberelőnyt hagytak elúszni a vendégek, három perc elteltével öt az öt ellen megszerezték a vezetést, Ambrus Csongor fordult le szépen a védőjéről,0-1. Tóth Balázs védések és kihagyott Fejér megyei fórok után egyenlített a Brassó, Szabó Pál Krisztián középre adása Nagy Ákos korcsolyájáról ment be, 1-1.

A második harmadban hat perc után túl sokan voltak a jégen a vendégek, az emberelőnyben pedig Kóger Dániel lőtt kapásból gólt, 2-1. Bár alapvetően a Brassó játszott fölényben, a fehérváriak sem adták fel a támadásokat, mindkét kapus szépen állta a sarat. Három perccel a játékrész vége előtt Kóger szerzett korongot, majd egy gyors mozdulattal lőtt a jobb felsőbe, 3-1. A végén elszabadultak a játékosok és az indulatok, kettős előnyben pedig Rachinskiy bombája akadt be, 3-2.

A harmadik harmadban mindkét fél hagyott ki emberelőnyöket, majd, egy fehérvári kontrát követően a harmad közepén Mingazov bombázott a kapuba, 3-3. Sajnos az utolsó percek nem sikerültek jól a FEHA19-nek, Van Wormer emberelőnyből, majd Williams egyéni akcióból talált be, 5-3. A folytatásban sem adta fel a Fehérvár, de már nem sikerült közelebb zárkózni.

Anatoli Bogdanov: "Ez egy jó csata volt, gratulálok a BRassónak, jobban sáfárkodtak a lehetőségeikkel, mint mi, itt elsősorban az emberelőnyökre gondolok. Ez egy olyan terület, amin még dolgoznunk kell. De ha a nagy képet nézem, büszke vagyok a sárcokra, tartotta magát mindenki a játéktervünkhöz, pedig itt nekünk mindig nehéz játszani, a fiatalok felnőttek a feladathoz. Sok pozitív dolgot láttam a mérkőzésen, vesztett helyzetből is visszajöttünk, talán ha egy-két korong szerencsésebben pattan nekünk, akkor az dönthetett volna a mi javunkra is. Jó formát mutattunk ma, mindenki mindent kitett ma a jégre, büszke vagyok a csapatra."