A Dunaújvárosé lett a bónuszpont

• 2022.10.15. 20:49
  • Fehérvárav19

Az Erste Liga szombati játéknapján a szezon első megyei hokiderbijét rendezték meg, a FEHA19 felnőtt együttese a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadta.

Vendég lehetőségekkel kezdődött el a találkozó, Léránt távolról, majd Brus középről tette próbára Tóthot, a túloldalon Mingazov és Dézsi melegítette be Jarvinent. A DAB játszott fölényben, a kapu előtt Lérántot találta meg üresen a korong, de a pakk nem csúszott át a fehérvári kapuson. A harmad derekén a FEHA19 is közel került a vezető gól megszerzéséhez, Mingazov távoli lökete után a korong a kapu előtt ólálkodó Mayer elé került, de a védő szorításában nem sikerült értékesíteni a kipattanót. A játékrész végén Nagy Ákos kiállítása miatt emberelőnyben támadhatott a Dunaújváros, a fórban Dézsi Bence került helyzetbe, majd egy kétes esetet is visszanéztek a játékvezetők, de maradt a 0-0.

A második harmadból mindössze 23 másodperc telt el, és a DAB megszerezte a vezetést, Pinczés Olivért volt eredményes közelről, 0-1. Támadásban maradtak a vendégek, Stan nagy helyzeténél kellett résen lennie Tóthnak, majd Valtola ziccerét is fogta a kék-fehérek kapusa. Időt kért Anatoli Bogdanov, az edzői intelmeknek meg hatása lett, szép összjáték után Rétfalvi került helyzetbe, de Jarvinen védett. Kiegyenlítettebbé vált némileg a játék, de több helyzete volt a piros-fehéreknek. Nyolc perccel a vége előtt egy emberelőny formájában egyenlítési lehetőség nyílt a FEHA19 előtt, de Ambrus és Csollák lehetősége is kimaradt. A túloldalon öt az öt ellen Brus ziccerét fogta Tóth.

Az utolsó húsz perc egy áthúzódó hazai emberelőnnyel kezdődött, de nem sikerült egalizálni. Később Mayer ugorhatott ki ziccerbe, de a védő botja az utolsó pillanatban közbepiszkált. 11 perccel a vége előtt sikerült az egyenlítés a fehérváriaknak, Mingazov kékvonalas lökete kötött ki a hálóban, 1-1. Szinte rögtön emberelőnybe került a Dunaújváros, Embrich közeli lehetőségénél hatalmasat védett Tóth.,öt az öt ellen Farkas László, majd Fekete ziccere maradt ki. Öt perccel a vége előtt ismét fórban jöhetett a FEHA19, de hiába a lövések, Jarvinen védett mindent. 1-1-es rendes játékidőt követően jöhetett a hosszabbítás, amit a Fehérvár emberelőnyben kezdhetett, de nem sikerült élni a létszámfölényes szituációval. Mivel a ráadásban sem született gól, jöhettek a büntetők, ahol végül a bónuszpont a Dunaújváros zsebében landolt.