A Budapest JAHC igazolta a papírformát

• 2023.10.01. 20:15
  • KCS

A liga egyik élcsapata, a Budapest JAHC várt vasárnap a FEHA19-re. A mieink nem találták az ellenszerét a fővárosiak támadójátékának, így pontok nélkül maradtak a fiúk.

BJAHC
Farkas - Pozsgai, Szabó B., Schlekmann, Viikila, Keresztes, Vorobjev, Teslenko, Galoha, Mozer, Tsulyhin, Tóth G., Varga K., Molnár B., Nagy K., Karppinen, Dóczi, Tóth R., Ritter, Sági.
FEHA19
Márkus - Racsinszkij, Koszinszkij, Dobos, Fekete, Blasko, Hazeldine, Falus, Keceli-Mészáros, Nádor, Ambrus, Csollák, Bogesic, Németh Z., Alapi, Zezelj, Bajkó, Farkas I., Balasits.
Gólszerzők: KERESZTES, MOZER, TÓTH G., VIIKILA (2), SÁGI, SZABÓ B., ILL. AMBRUS
Kiállítások: 8, ill. 12 perc

A várakozásoknak megfelelően támadólag lépett fel a nyáron megerősített Budapest JAHC, mégis Dobos előtt adódott a legnagyobb lehetőség, Farkas azonban védeni tudott. A harmad hajrájában egy kipattanót váltott végül gólra a hazai együttes a New Jersey Titans együttesétől leigazolt Keresztes révén (1-0). Az utolsó másodperces gólok lélektani jelentőségét a fehérvári jégkorong-barátok friss tapasztalataikból is ismerik: ezúttal ellentétes előjellel zajlott az eseménysor - a 334 KHL-es mérkőzés rutinját bíró orosz junior-válogatott Mozer duplázta meg a budapesti előnyt a dudaszó pillanatában (2-0).

Benne maradt az ütés fiataljainkban, a középső felvonás elején - újfent - bő egy perc alatt két gólt is kaptunk. Előbb Tóth Gergely mattolta Márkust, majd a közelmúltban a Budapest JAHC-hez (vissza)igazolt egykori finn ifjúsági válogatott Viikila iratkozott fel a gólszerzők közé (4-0). Időt kért Bogdanov mester, hatottak a szavai: Ambrus szépített (4-1).

A befejező húsz percre igyekezett összekapni magát a FEHA, de Sági, Viikila és Szabó három perc alatt három újabb gólt hozott össze, így állította be Kangyal Balázs csapata a 7-1-es végeredményt.

" A pénteki meccshez hasonlítva most éreztem, hogy 60 percet játszottunk, de szembe kell nézni a tényekkel, hogy nem voltunk azonos szinten. Több egyéni hibát vétettünk, és most megfizetjük érte a tanulópénzt. Ha belegondolsz, ma a 7-ből 3-4 gólt simán kivehetsz, ha élesebbek vagyunk. De ez egy folyamat. Elindulunk egy pontról, a srácok pedig sokat tanulnak ezekből a hibákból és ahogy említettem, megfizetjük a hibák árát is. Boldog vagyok viszont, hogy többször is két játékosunk érkezett blokkolni, és megtettek mindent amit tudnak. Óriási potenciál van ebben a csapatban. Az én feladatom, kihívásom, hogy fenntartsam a pozitív atmoszférát, hogy ezek a vereségek ne szegjék a fiúk kedvét" - Anatolij Bogdanov, vezetőedző, FEHA19

Címlapfotó: Várhegyi Erna