Készen állnak a rajtra az Erste Liga csapatai

  • 2024.09.10. 16:45
  • MJSZ | KCS

További két évig az Erste Bank marad a magyar bázisú jégkorongbajnokság névadó főszponzora.

Dr. Kolbenheyer Zsuzsanna, az MJSZ elnöke azt mondta, hogy a válogatottak mellett az Erste Liga a magyar hoki zászlóshajója, és mindent megtesznek azért, hogy a bajnokság színvonala emelkedjen, izgalmas párharcokat láthassanak a nézők. A május 30-i tisztújítás után továbbra is zajlik az átadás-átvétel a szövetségben, de a nyári időszakban az egyik legfontosabb teendő a liga sorsa volt. „Az Erste már több mint hét éve elkötelezett támogatónk, természetes volt, hogy velük folytatjuk az egyeztetéseket, és köszönjük a nyitott hozzáállást” - tette hozzá.

Az Erste Bank képviseletében Kenesei Balázs, a Vállalati Speciális Termékek Értékesítés terület vezetője bejelentette, hogy a pénzintézet és a liga, valamint az MJSZ további két évvel szerződést hosszabbított.

„A jégkorongliga névadó szponzoraként örömmel folytatjuk a 2017 óta tartó együttműködésünket a Magyar Jégkorong Szövetséggel. Büszkék vagyunk arra, hogy további két évig az Erste nevét viseli a legmagasabb szintű hazai jégkorongbajnokság. Az együttműködés meghosszabbításával egyrészt jelezni kívántuk az Erste elkötelezettségét a hazai jégkorongsport iránt, másrészt támogatni szeretnénk a Magyar Jégkorong Szövetség törekvéseit a sportág további hazai népszerűsítésében és a Liga színvonalának emelésében” - fogalmazott Kenesei Balázs.

Szőke Álmos, az Erste Liga elnöke kiemelte, a forró nyár után jó hír, hogy gyorsan sikerült lehűteni a kedélyeket, és továbbra is megbízható hátteret tudhat maga mögött a liga. Büszkék arra, hogy egyre szorosabbak a mérkőzések, a legutóbbi rájátszásban például a 37-ből 23-on kettő vagy kevesebb gól volt a különbség. A playoffban 1100 felett volt az átlagos nézőszám, több helyszínen is telt házas mérkőzéseket rendeztek. Az a cél, hogy a nézőszám ebben az idényben is emelkedjen, ennek érdekében továbbra is tartanak tematikus eseményeket, családi programokat és kihelyezett mérkőzéseket semleges helyszíneken. Újdonság, hogy az alapszakaszban fix játéknapok lesznek pénteken és vasárnap, ez a csapatok és a szurkolók számára ez is kiszámítható.

Szőke Álmos beszélt arról is, hogy talán soha ekkora játékosmozgás nem volt még a ligában, mint most, és az érkező minőségi játékosok segíthetik a fejlődést. A pontrendszer a csapatokkal egyeztetve lépésről lépésre változik majd, az új szezonban egyelőre annyi a módosítás, hogy a minimum ponthatár egységesen 18 pont lesz. Továbbra is minden mérkőzést élőben lehet nézni az Erste Liga TV-n. „Minden adott ahhoz, hogy sikeres legyen a szezon” - tette hozzá a ligaelnök.

Fekti István, a FEHA19 ügyvezetője a klub fiataljainak fejlődését priorizálja

Kovács Csaba, az MJSZ szakmai alelnöke az eseményen arról beszélt, nagy változás, hogy a ligában külön rendezik meg a csak magyar bázisú csapatokkal az ob I-es bajnoki rájátszást, ezzel visszaadják a magyar bajnokság rangját. A klubonkénti 36 mérkőzéses, február 12-én záruló alapszakaszban mindenki négyszer játszik egymással, és a magyar bajnoki helyezések ezúttal külön sorozatban dőlnek el, ezáltal az a szurkolók és az egyesületek számára is érdekesebbé válik. A magyarországi együttesek egymás elleni mérkőzéseinek eredményei alapján kialakult tabella első helyezettje automatikusan a legjobb négy közé kerül, a többi hat csapat pedig két győzelemig tartó párharc során küzd a továbbjutásért. Az elődöntő szintén az egyik fél második sikeréig tart, míg a magyar bajnoki fináléban három meccset kell nyerni az aranyéremért.

Az ob I-es döntő február 26-án kezdődik, ha ötödik mérkőzés is szükséges, arra március 6-án kerül sor. Ez idő alatt az erdélyi csapatok a romániai bajnokságban játszhatnak mérkőzéseket. Ezt követően március 9-én indul az Erste Liga rájátszása, amelyben az első nyolc helyezett folytathatja, az utolsó kettő számára pedig véget ér a szezon. Ebben a szakaszban már négy győzelemig tartanak a párharcok.

A csapatok részéről a címvédő Brassó, a legutóbbi döntős FTC-Telekom, valamint a Gyergyói HK és a Csíkszereda is a bajnoki cím megszerzését tűzte ki célul. Újpesten a magyar bajnokságban, a ligában és a kupában is a döntőbe jutás a cél, a BJAHC pedig a lehet legjobb eredményt szeretné elérni, első lépésként a legjobb négyet célozva meg. A DVTK Jegesmedvéknél egyértelműen a rájátszásba jutással terveznek, és igyekeznek minél tovább jutni, a DEAC pedig a tavalyinál kiegyensúlyozottabb idényben bízik. A Dunaújvárosi Acélbikáknál nem elvárás a playoff elérése, de igyekeznek minél jobban szerepelni, ahogy a FEHA19 is, amelynél a magyar fiatalok fejlesztése a fő feladat.

Fotó: NSO.hu; MJSZ