Pályaorientációs délután az akadémián
- 2023.01.28. 15:49
- Fehérvárav19
A Pannon Egyetem, a Testnevelési Egyetem és a székesfehérvári Szakképzési Centrum képviselői tartottak előadást a fiataloknak és a szülőknek.
A fehérvári akadémián nem csak az a cél, hogy minél jobb jégkorongozókat neveljenek ki, hanem az életre is próbálják felkészíteni a fiatalokat.
„A Pannon Egyetemmel és a Testnevelési Egyetemmel eddig is volt már együttműködésünk. Mivel nem lesz mindenkiből profi jégkorongozó, mindenkiben próbáljuk hangsúlyozni a továbbtanulás fontosságát, hiszen még ha sikeres pályafutását is tudhatnak maguknak, akkor is az 35 éves koruk körül véget érhet. Utána van még egy hosszú életszakasz, ahol a tudásra és a végzettségre szükség lehet. Az akadémistáknak és a szülőknek a Pannon Egyetem mutatkozott be, szóba kerültek a felvételi rendszer új változásai.. A TF is bemutatta a szakjait, valamint szerettük volna a Szakképzési Centrumot is bevonni Székesfehérváron, hiszen nem mindenkinek vannak olyan képességei, amelyekkel egyetemre vagy főiskolára lehet bejutni. Az ottani felnőttképzési rendszert is megismerhette a hallgatóság, az előadások után pedig természetesen jó néhány felmerülő kérdésre válaszoltak a vendégeink. Sikerrel vettük ezt az első alkalmat, a célunk az, hogy a jövőben is tartsunk hasonló délutánokat. A tervek között szerepel, hogy akár már hetediktől kezdve megismerhessék a fiatalok a lehetőségeiket” – nyilatkozott az eseménnyel kapcsolatban Ocskay Zsuzsanna, a FEHA19 projekt menedzsere.
A pályaorientációs napon a Pannon Egyetemet Gál Balázs oktatási igazgató képviselte, a Testnevelési Egyetem képviseletében a korábbi többszörös magyar bajnok kosárlabdázó, Boros Zoltán beszélt a jelenlévőknek, aki az intézmény sportjáték tanszékén dolgozik jelenleg. Rajtuk kívül jelen volt még Halász Tímea is, aki a székesfehérvári Szakképzési centrumot képviselte.
„Nagyon örülünk neki, hogy ilyen kezdeményezés mellé állhatunk, ahol a sportolóknál nem csak a fizikai és taktikai felkészítését, hanem az életútjukat is támogatják az egyesületek. Pályaválasztási tanácsadóként az én feladatom összefogni az egész pályaorientációval kapcsolatos tevékenységeket az iskolákban. A mostani tájékoztató lényege, hogy a résztvevők ismerjék meg az új rendszert, ami most már harmadik éve működik, de nagyon sok embernek a fejében még nem tisztázódtak a tanulási utak. Nem csak azoknak kínálunk lehetőségeket, akik nyolcadikból kerülnek fel, hanem nagyon jó lehetőségek vannak azok számára is, akik érettségi előtt vagy után állnak és a felsőoktatásba szeretnének becsatlakozni.”
A munka nem áll meg, a tervek szerint az ősz folyamán a középiskolások lehetőségeivel ismerkedhetnek meg majd a fiatalok a gimnáziumok képviselőinek segítségével, míg januárban ismét a felnőtt-, és a felsőoktatásé lesz a főszerep.
Fotók: Horváth Nikol