Felemás kezdés az U18-as csapatnál

• 2022.09.29. 18:08
  • Fehérvárav19

Már négy bajnoki mérkőzésen van túl Ondrejcik Rastislav együttese, a mérleg eddig két vereség és két győzelem.

A nyitányon hazai jégen 6-1-re nyert a FEHA19 a Budapest Jégkorong Akadémia ellen, majd utána szintén a Raktár utcában az Újpest vendégeskedett. Ez a mérkőzés hullámzóan alakulta a Fehérvár számára, hiszen a 30. percben Anze Zezelj góljával már 4-0-ra vezettek a hazaiak. Ezt követően azonban az Újpest magára talált, a 46. percben már 4-4-et mutatott az eredményjelző. Palla Xavér révén 5-4-re módosult az állás, de később erre is volt válaszuk a lila-fehéreknek, a győzelem sorsát Szongoth Domán döntötte el. Másnap a Vasast fogadták a kék-fehérek, a találkozón sok esélyt nem adtak a fővárosiaknak, sima, 8-1-es győzelem született. Pár nappal később a Székelyföldi Jégkorong Akadémia érkezett az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba, a találkozón 4-2-es vendég győzelem született.

Ondrejcik Rastislav: „A szombati találkozót nagyon sajnálom, elveszítettük a koncentrációt és elkövettünk olyan hibákat, amelyek ezen a szinten nem férnek bele, az ellenfél pedig büntetett. A végén volt páros kiállítás, akkor lett 4-3, de ettől függetlenül a kezünkben volt a mérkőzés, oda kell figyelni a jövőben, hogy 4-0-ról ne veszítsünk el többet mérkőzést. A játékosaimnak mindig el szoktam mondani, ha valami jól működik, de őszintén elmondom, amikor nem. A keddi mérkőzés után elég sokat beszélgettünk az öltözőben. Úgy gondolom, nem raktunk bele elég munkát a találkozóba, nem érdemeltünk győzelmet, az ellenfelünk küzdött, hajtott. Csalódott vagyok, mert mindenkinek küzdenie kell a helyért a csapatban, és ezt kedden nem láttam a pályán. Dekoncentráltan játszottunk, nem voltunk ott a jégen fejben. Nem az fáj, hogy veszítettünk, hanem az, ahogyan.”